חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הסכם חיים משותפים

הסכם חיים משותפים – כי לכולנו מגיעה זכות למשפחה

מהו הסכם זה?

  • זהו הסכם אישי אשר נכתב בשיתוף בני או בנות הזוג ובעל תוקף משפטי מחייב
  • ההסכם מעניק את מלא הזכויות לזוג – בדיוק כמו כל זוג נשוי אחר
  • הסכם זה נחתם וללא צורך להירשם ברבנות הראשית

הסכם חיים משותפים

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תפיסת העולם של עורך דין רועי גולדשטיין היא כי לכל אדם עומדת הזכות לבחירת בן או בת זוג אשר איתם הוא ירצה לחלוק את חייו ולממש את הזכות הזו ללא קשר לדתו, אמונותיו, נטייתו המינית או תפיסת עולמו. עם זאת, במציאות הישראלית קיימים קשיים בירוקרטיים רבים עימם נדרשים להתמודד זוגות, אשר אינם קולעים להגדרה המדויקת של הרשויות בכל הנוגע למיסוד היחסים, אם בדרך של נישואין ואם בדרך אחרת – פסולי חיתון מכל סיבה שהיא, בני זוג מדתות שונות, זוגות חד-מיניים, ידועים בציבור או כל אחד ואחת שמבקשים למסד את מערכת היחסים שלהם במסגרת אזרחית בת תוקף.

הפתרון – הסכם חיים משותפים!

הסכם לחיים משותפים הוא הסכם הנערך באופן אישי ופרטני עבור כל זוג המעוניין לעשות זאת. ההסכם נערך בשיתוף מלא עם בני או בנות הזוג, בהתאמה להשקפתם ולמסגרת אותה יבקשו לממש ולעקרונות בהם הם מאמינים ושעל פיהם הם רוצים לנהל חיים משותפים.

הסכם זה יכול לכלול סעיפים העוסקים במהות הקשר, ניהולו, הסדרת ענייני רכוש וממון וגם באספקטים אישיים של הזוג לרבות עניינים רגשיים וחברתיים – הכל בהתאם לרצונם של בני או בנות הזוג החותמים על ההסכם.

צוות המשרד מלווה באופן אישי את הזוג לאורך התהליך כולו – צוות מקצועי בראשות עורך דין לענייני משפחה הבקיא בדיני המשפחה. לאחר שנחתם על ידי בני או בנות הזוג אין צורך באישור נוסף של גורם כלשהו על מנת להעניק לו תוקף מחייב, וגם במקרים של פרידה לא נדרש הזוג לעבור דרך מוסד הרבנות הראשית או כל מוסד אחר מטעם הרשויות.

עריכת הסכם לחיים המשותפים מאפשרת לבני או לבנות הזוג ליהנות ממכלול הזכויות העומדות לרשות כל זוג נשוי במדינת ישראל –  סוציאליות, פיננסיות, מוניציפאליות, משפטיות וכדומה.

הסכם חיים משותפים – באמצעות עורך דין לענייני משפחה

משום שהסכם לחיים המשותפים הינו חוזה בעל תוקף משפטי מחייב, מומלץ לערוך אותו באמצעות עורך דין לענייני משפחה אשר מתמצא בנושא. בנוסף, הסכם חיים משותפים כולל פעמים רבות גם סעיפים בנוגע להסדרת ממון ורכוש ומכאן עולה חשיבותו של הצורך בליווי משפטי על ידי עורך דין המתמחה בענייני משפחה או ירושה.

עורך דין רועי גולדשטיין הוא בעל ניסיון של מעל 10 שנים בעבודה מול קהלי יעד שונים, ובעיקר בדיני משפחה, צואות וירושות. במסגרת עבודתו זכה עורך דין רועי גולדשטיין לנסח הסכמים מסוגים שונים, ובהם גם הסכמי חיים משותפים לזוגות אשר זכו לממש את יחסיהם בדרך הרצויה להם ולהביא למימוש זכויותיהם הבסיסיות להקמת משפחה המוכרת על ידי הממסד והרשויות.

לפרטים נוספים ולייעוץ בדבר הסכם משפטים לחיים משותפים, צרו קשר עם משרדנו – כאן

הבהרה: אין באמור במאמר זה כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ואין לראות באמור בו ייעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.