חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מקרקעין

עורך דין מקרקעין- כל המידע שכדאי להכיר

  • ייעוץ וליווי משפטי מקיף בתחום המקרקעין
  • הסכמי מכר ושכירות לכל סוגי הנכסים
  • ליווי וייצוג בעסקאות קנייה ומכירת נכסים מקבלנים ומיד שניה

עורך דין מקרקעין – למה?

בשנים האחרונות אנו עדים לתנופת בנייה ופיתוח בישראל ואזרחים רבים מנצלים את זכותם לרכוש נכס או דירה, אם למגורים ואם להשקעה. משום שרכישת דירה או נכס היא עסקה גדולה מאוד, לעתים העסקה הגדולה ביותר שיעשה אדם במהלך חייו, ליווי וייעוץ משפטי מטעם עורך דין לענייני מקרקעין כבר אינו בגדר מותרות!

עבודה מול גופים ציבוריים בתחומי המקרקעין (טאבו, מנהל התכנון, רשות מקרקעי ישראל) עשויה להיות ארוכה, מייגעת ומתישה. רוב האנשים אינם בקיאים דיים בחוקי התכנון והבנייה ובדיני המקרקעין ומצב זה עשוי להוות פרצה אותה ניתן יהיה לנצל לצורך מעשי מרמה שיובילו למפח נפש. היוועצות עם עורך דין המומחה בתחום המקרקעין ובקיא בחוקים הרלוונטיים במדינת ישראל, תמנע מקרים מעין אלה ותבטיח לרוכש תמורה מיטבית לכספו ושמירה והגנה על כל זכויותיו על פי דין ועל פי הסכם המכר.

קונים או מוכרים נכס? חובה להתייעץ עם עורך דין מקרקעין!

תפקידו של עורך דין מקרקעין לבחון באופן מדוקדק כי הנכס שנרכש נמצא בבעלות חוקית של המוכר, אין לגביו עיקולים או הערות שונות (לרבות הערת אזהרה) בטאבו וכי שטח הנכס המוצהר תואם את זה המופיע בנסח הטאבו.

למרות שנסח הטאבו הוא מסמך חופשי הניתן לצפייה על ידי כל אדם, עורך דין מקרקעין הבקיא בחוקי התכנון והבנייה יידע לקרוא אותו בצורה מיטבית ונכונה יותר, לרבות הפרטים הקטנים המרכיבים את התמונה הכוללת – זכויות הבניה בנכס, האם קיימות חריגות בניה, האם בוצעו בנכס עבודות ללא אישור וכדומה.

משרד עורכי דין רועי גולדשטיין מעורב בפרויקטים רבים של נדל"ן ומקרקעין באזור חיפה והצפון, בהם פרויקטים של התחדשות עירונית, תמ"א 38 ומתחמי פינוי-בינוי. צוות המשרד מתמחה בייצוג וליווי משפטי בעסקאות קנייה ומכירת נכסים מקבלן ומיד שנייה, וכמו כן עוסק בכל היבטי תחום המקרקעין לרבות שימושים חורגים, היתרי בנייה, ייצוג קבוצות רכישה וחוות דעת לרשויות – כל זאת על מנת לשמור על השקעתם של לקוחותיו ולהעניק להם את התמורה הטובה ביותר שיוכלו לקבל תמורת כספם.

לפרטים נוספים ולייעוץ בדבר ייעוץ וייצוג משפטי בתחום המקרקעין, צרו קשר עם משרדנו – כאן

 

הבהרה: אין באמור במאמר זה כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ואין לראות באמור בו ייעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.