משרד עו"ד רועי גולדשטיין

עורך דין ירושה

עורך דין ירושה בחיפה- האיש שיסייע לכם לקבל תוצאות משפטיות לשביעות רצונכם

דיני הירושה מסדירים את חלוקת רכושו של אדם לאחר מותו. אם אתם מאזור חיפה והקריות דעו כי עורך דין ירושה בחיפה מטפל בכל היבטיו של תחום זה, החל מעריכת צוואה וכלה בהגשת בקשה לקבלת צו קיום צוואה או צו ירושה. כמו כן, עורך דין לענייני ירושה בחיפה מטפל בסכסוכי ירושה שונים, תוך התמקדות במציאת הפתרון המשפטי האופטימאלי לסכסוך בין הצדדים.

 

עורך דין ירושה בחיפה- עורך דין לענייני ירושה בחיפה -עו״ד רועי גולדשטיין

 

עריכת צוואה

לכל אדם נתונה הזכות להחליט מי יירש אותו לאחר מותו. לשם כך יש לערוך צוואה, בה קובע המוריש את זהות יורשיו ואת חלקו של כל יורש ברכוש. בהעדר צוואה, יחול הסדר הירושה שבחוק הנקרא ירושה על פי דין. זהו הסדר אחיד אשר במקרים רבים לא מבטא את רצונו האישי של המוריש בדבר הורשת רכושו. על כן מומלץ לערוך צוואה, המאפשרת לכל אדם לקבוע באופן פרטני למי הוא רוצה להעביר את נכסיו.

חשוב לדעת, כי מסמך הצוואה חשוף לתקיפה משפטית על ידי הליך הנקרא התנגדות לצוואה. במסגרתו, ינסה צד בעל עניין להוכיח כי יש פגם בצוואה המצדיק את פסילתה. כאשר בית המשפט מקבל את ההתנגדות, הצוואה מוכרזת כבטלה ורצונו של המנוח בעניין רכושו לא יתממש. על מנת להבטיח כי הצוואה תקוים בבוא העת וכי היא משקפת את כוונות המוריש במלואן בדבר הורשת רכושו, יש לערוך צוואה באמצעות עורך דין מנוסה ומיומן המתמחה בתחום דיני הירושה.

קבלת צו קיום צוואה

לאחר פטירתו של המוריש, על היורשים לקבל צו קיום צוואה, הנדרש לצורך חלוקת העיזבון. קבלת הצו מצריכה הגשת בקשה אל הרשם לענייני ירושה. מדובר על פניו בפרוצדורה פשוטה אשר היורשים יכולים לבצע בעצמם. אולם, כל חוסר דיוק בפרטים, יעכב את קבלת הצו ולא יאפשר אפוא את חלוקת הנכסים. לכל עיכוב יכולות להיות משמעויות כלכליות ענפות על היורשים ועל כן כדאי להסתייע בעניין זה בעורך דין ירושה בחיפה.

עורך הדין יכין בקשה מסודרת לקבלת הצו, אליה יצרף את כל המסמכים הדרושים כך שהטיפול בבקשה יהיה יעיל ומהיר כמה שניתן, ללא עיכובים מיותרים. בעניין זה, ליווי משפטי הוא חשוב מסיבה נוספת. אם תוגשנה התנגדויות למתן הצו, יעבור התיק לטיפול בית המשפט לענייני משפחה והיורשים יזדקקו לייצוג משפטי מקצועי אשר יפעל לדחיית ההתנגדות ומתן הצו.

הגשת בקשה לצו ירושה

כאשר אדם נפטר ללא שהותיר אחריו צוואה, תחול ירושה על פי דין. אז, על היורשים לקבל צו ירושה כדי שניתן יהיה לחלק ביניהם את נכסי העיזבון. הליך קבלת צו ירושה דומה לזה של צו קיום צוואה. לכן, מבחינת החוק, רשאים היורשים להגיש את הבקשה באופן עצמאי, אולם למסירת הטיפול בעניין זה לעורך דין ירושה בחיפה יש שני יתרונות.
ראשית, קבלת הבקשה באופן מהיר יותר אשר תאפשר את העברת הבעלות בנכסים על שם היורשים. שנית, כך, נחסך מן היורשים הנטל הרגשי והטרטור הבירוקרטי הכרוכים בהגשת הבקשה לקבלת הצו.

ירושה על פי דין נבהיר, משמעותה היא כי עזבונו של המנוח יחולק ליורשים על פי סדר העדיפות הקבוע בחוק הירושה. כך לדוגמא, על פי הסדר זה, מקבל בן הזוג של הנפטר את כל נכסי המטלטלין וחצי מיתרת העיזבון. החצי השני יחולק באופן שווה בין כל ילדיו של המנוח. עבור אנשים רבים, חלוקה זו אינה משקפת את רצונם האישי ועל כן הם בוחרים לערוך צוואה בה הם אלו הקובעים את זהות היורשים ומחליטים אלו נכסים יקבל כל אחד מהם.

ייצוג בסכסוכי ירושה

פן מרכזי נוסף בעבודתו של עורך דין לענייני ירושה בחיפה הוא ייצוג בסכסוכי ירושה. הסיבות להם שונות, החל מטענות של חלוקה בלתי הוגנת של נכסי העיזבון וכלה במחלוקת פרשנית באשר לנוסח הצוואה. המשותף לכל סכסוכי הירושה הוא כי הם כרוכים בעלויות יקרות ובפגיעה קשה ביחסים המשפחתיים. על כן, המשימה העומדת לנגד עיניו של עורך דין לענייני ירושה בחיפה היא להגיע לתוצאה המשפטית המיטבית בזמן הקצר ביותר, תוך שמירה על הרגישות הנדרשת לאור טיב הסכסוך והצדדים לו.

נציין, כי חלק ניכר מסכסוכי הירושה מתרחשים בהעדר צוואה, כאשר הצוואה אינה ברורה דיה או משום שאינה ערוכה על פי הכללים שבחוק. מכאן החשיבות ראשית כל, בעצם ההחלטה לערוך צוואה. שנית, בפנייה לעורך דין לענייני ירושה בחיפה אשר הנו מומחה בתחום ואשר ינסח מסמך צוואה ברור, מפורט, אשר ישקף במדויק את רצונותיו של המוריש ולא יותיר פתח לפרשנויות סותרות ולטענה בדבר פגמים בצוואה.

פנו אלינו עוד היום לקבלת ייעוץ וליווי משפטי של עורך דין צוואות, תוך שקיפות, מצוינות והתאמה אישית לנסיבות המקרה – באמצעות טופס צור קשר באתר, בטלפון: 04-6440444, או בדוא"ל: [email protected]