עורך דין צוואה

עורך דין צוואה- כך תקבלו צו ירושה ביעילות ומקצועיות

עורך דין צוואה - משרד עורכי דין רועי גולדשטיין - מומחה לצוואה

מעוניינים לערוך צוואה? נדרש לכם צו קיום צוואה או צו ירושה? בנושאים אלו יש לפנות אל עורך דין לצוואה שזהו תחום התמחותו. בשל משמעותה של הצוואה, יש חשיבות עליונה כי היא תנוסח באופן מקצועי על ידי עורך דין מיומן. כמו כן, הוא יוכל לטפל עבור היורשים במימוש הצוואה ולהעניק להם ייצוג משפטי במקרה שתוגש התנגדות לצוואה.

חשיבותה של הצוואה

מסמך הצוואה מאפשר לכם לבחור אל מי להעביר את הרכוש שלכם לאחר פטירתכם ובכך, לדאוג לביטחון ולרווחה כלכלית של הקרובים לכם, הילדים, בן הזוג, ההורים ועוד. כאשר אדם נפטר ללא צוואה, עזבונו יעבור ליורשים על פי דין וכל רצון אישי שלו באשר להורשת רכושו לא יבוא לידי ביטוי. לכן עריכת צוואה באמצעות עורך דין צוואה היא כל כך חשובה ומהותית.
לחשיבותה של הצוואה יש היבט נוסף והוא מניעת סכסוכי ירושה. כאשר כותבים צוואה ברורה ומפורטת המבהירה את כוונות המוריש, הרי שלא מותירים פתח לספקות באשר לרצונו של המנוח. כך מונעים את האפשרות לקרב משפטי עתידי בין היורשים על כל משמעויותיו.

מתי כדאי לערוך צוואה?

כל זמן הוא זמן טוב לעריכת צוואה שהרי איש מאיתנו אינו יודע מה יקרה מחר וההווה הוא הרגע להבטיח את עתידם הכלכלי של הקרובים לנו. בד בבד, ישנן סיטואציות ספציפיות בחיים בהן חיוני ביותר לערוך צוואה. כך למשל בעת הליך גירושין. על פי חוק הירושה, בני זוג נשואים יורשים זה את זו, אלא אם ישנה צוואה הקובעת אחרת.

על כן, אם אחד מהצדדים ילך לעולמו לפני שהגירושין הושלמו, הרי שבן הזוג שנותר בחיים יירש אותו. בהנחה כי בני הזוג אינם מעוניינים להוריש את רכושם לבן הזוג שממנו הם רצו להיפרד, הרי שעליהם לערוך צוואה אשר תביע את רצונם העדכני בעניין הורשת רכושם.

 

לשיחת יעוץ ללא עלות וקבלת פרטים נוספים צרו קשר עכשיו
או התקשרו: 04-644-0444

פנייה לעורך דין צוואה

עורך דין צוואה- עריכת צוואה - עורך דין רועי גולדשטיין

אם קיבלתם החלטה לערוך צוואה, מומלץ לפנות לעורך דין מומחה בתחום דיני הירושה- עורך דין צוואות בחיפה. יש לכך שלוש סיבות עיקריות. האחת, כדי להבטיח שהצוואה תהיה ערוכה על פי החוק ותהיה בעלת תוקף משפטי. ישנם מספר סוגי צוואות ולכל צוואה כללים משלה שיש לעמוד בהם על מנת שהצוואה תהיה תקפה. הסיבה השנייה היא לוודא שניסוח הצוואה משקף נאמנה את רצון המוריש וכך לצמצם את הסיכון למחלוקות עתידיות בין היורשים.

שלישית, ליווי משפטי יאפשר לפנות לעורך הדין לצורך עדכון הצוואה כך שהיא תישאר רלוונטית גם כאשר חל שינוי בנסיבות חייו של המוריש, בהיקף רכושו וכיו"ב. כמו כן, יוכל עורך הדין לטפל בעתיד במימוש הצוואה ולייצג את היורשים בהליך התנגדות לצוואה אם יתקיים.

מימוש צוואה

עם פטירתו של אדם, ירצו יורשיו, מטבע הדברים, לממש את הצוואה שהותיר אחריו, כלומר להעביר לבעלותם את הנכסים שהוריש להם. כדי לעשות זאת, מחייב החוק לקבל צו קיום צוואה. אם המנוח לא ערך צוואה, על מנת לחלק את עזבונו, יידרש מהיורשים לקבל לידם צו ירושה. לצורך קבלת הצווים הללו יש לפנות אל הרשם לענייני ירושה, כאשר במקרה של צו ירושה ניתן לפנות בהסכמת כל היורשים גם לבית הדין הרבני.

ללא קבלת הצו הנדרש, לא יוכלו היורשים לעשות כל שימוש בנכסיו של המוריש ולכן, על אף שבאפשרותם להגיש את הבקשה עצמאית, כדי להיעזר בנושא זה בעורך דין מומחה כדי לייעל ולקצר את ההליך. כמו כן, לא אחת, כפי שנפרט להלן, מוגשת התנגדות לצוואה, אז יזדקקו היורשים לעורך דין שייצג אותם במסגרת זו.

התנגדות לצוואה

בכל פעם שמוגשת בקשה למתן צו קיום צוואה יש אפשרות שתוגש התנגדות. במסגרתה, המבקש טוען כי יש לפסול את הצוואה ולא לחלק את העיזבון על פיה. אחת העילות השכיחות להתנגדות לצוואה היא השפעה בלתי הוגנת של היורש. משמעותה היא כי המנוח לא הוריש לו את רכושו ליורש מתוך רצון חופשי, אלא בשל התלות האישית והכלכלית שהייתה לו בו.

מדובר בהליך משפטי מורכב, אשר בו ינסה המבקש לשכנע את בית המשפט כי יש להכריז על הצוואה כבטלה ולסרב לבקשת היורשים לקבל צו קיום צוואה. היורשים מצדם ינסו להביא לדחיית ההתנגדות על ידי הצגת ראיות המפריכות את טענות המבקש. לשם כך זקוק כל אחד מהצדדים לייצוג של עורך דין לצוואה בעל ניסיון רב, אשר יפעל להשגת התוצאה המשפטית הרצויה.

פנו אלינו עוד היום לקבלת ייעוץ וליווי משפטי, תוך שקיפות, מצוינות והתאמה אישית לנסיבות המקרה – באמצעות צור קשר באתר, בטלפון: 04-6440444, או בדוא"ל: office@goldstein.org.il

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp