משרד עו"ד רועי גולדשטיין

עורך דין לענייני ירושה

עורך דין לצוואות וירושות – מה חשוב לדעת?

אם אתם ניצבים בפני עריכת צוואה ותכנון ירושה, הנוגעים לתכנון ההורשה העתידית של רכוש וממון, ככל הנראה תזדקקו לעורך דין ירושה מומלץ שמתמחה בכך. ייעוץ וליווי משפטי בענייני צוואות וירושות יכול לחסוך הרבה התעסקות מיותרת מצדכם, כמו גם להועיל רבות בבוא העת במניעת סכסוכים משפחתיים קשים.

אז מה חשוב לדעת כשמתכננים לערוך צוואה?

מדוע חשוב לערוך צוואה?

על פי החוק בישראל, מתקיימת הבחנה בין מקרים בהם המוריש מותיר אחריו צוואה לבין מקרים בהם העיזבון מתחלק על פי חוק הירושה. אם המוריש הותיר אחריו צוואה, החוק מתייחס לצוואה כרצונו של המוריש לבחור את יורשיו החוקיים.

לעומת זאת, כאשר לא נערכת צוואה, העיזבון מתחלק בהתאם לחוק הירושה, אשר מסדיר את כללי הירושה ואת סדר העדיפויות בחלוקתה. אם אדם לא עורך צוואה, באמצעותה הוא יכול להחליט ככל העולה על רוחו מי יירש את עזבונו, הרכוש והממון מתחלק בהתאם לחוק. עריכת צוואה מונעת סכסוכים משפחתיים עתידיים שעלולים להפוך לקרבות משפטיים ארוכי טווח, כמו גם מונעת העברת חובות ו/או רכוש לנושים, ככל שיש.

איך עורכים צו ירושה לבד, בלי עורך דין לענייני ירושה?

צו ירושה ניתן במצב שבו הנפטר לא הותיר אחריו צוואה. במקרה כזה הרכוש מתחלק בהתאם לחוק הירושה באמצעות מסמך המכונה "צו ירושה", אשר קובע מיהם היורשים החוקיים וכן את אופן החלוקה ביניהם. ניתן להגיש צו ירושה באופן עצמאי, ללא עורך דין, באמצעות הגשת בקשה לרשם לענייני ירושה באופן ידני או מקוון. ואולם, חשוב לדעת, כי גם במצב זה מומלץ לבצע את ההליך באמצעות עורך דין שמתמחה בכך ויידע למצות את זכויותיכם באופן המיטבי ביותר ולצפות פני עתיד.

כיצד בוחרים עורך דין לענייני צוואה?

אם אתם תוהים איזה עורך דין הכי טוב לענייני ירושה והיכן תמצאו עורך דין ירושה מומלץ לטיפול בצוואה, כדאי לדעת כי ישנם מספר פרמטרים חשובים בבחירת עורך דין צוואות בחיפה. חשוב במיוחד להקפיד לבחור עורך דין צוואות שמתמחה באופן ספציפי בנושא ובעל ניסיון רב בתחום של דיני משפחה ועריכת צוואות, כמו גם יידע ללוות אתכם בתחום סבוך ומורכב זה באופן הרגיש והמקצועי ביותר.

משרד עו"ד רועי גולדשטיין – עורך דין לענייני ירושה 

זקוקים לייעוץ או ייצוג משפטי של עורך דין מומחה לענייני ירושה? משרד עו"ד רועי גולדשטיין, הנו המשרד המוביל בייעוץ וייצוג משפטי בקשת רחבה של תחומים משפטיים, איתכם היכן שתצטרכו. המשרד מתמקד במספר תחומי ליבה – דיני משפחה, ירושה וצוואות, מקרקעין ונדל"ן. המשרד עוסק בייעוץ וליווי משפטי בענייני צוואות וירושות, ומציע פתרונות משפטיים יצירתיים ללקוחותיו, על מנת למצוא את הפתרון הטוב ביותר עבורם, מתוך התפיסה כי הלקוח תמיד נמצא במרכז.

פנו אלינו עוד היום לקבלת ייעוץ וליווי משפטי של עורך דין ירושה מומלץ, תוך שקיפות, מצוינות והתאמה אישית לנסיבות המקרה.
ניתן ליצור עימנו קשר באמצעות "צור קשר" באתר, בטלפון: 04-6440444, או בדוא"ל: [email protected].