משרד עו"ד רועי גולדשטיין

עורך דין הסכם ממון

מהו הסכם ממון ומדוע מומלץ להיעזר בשרותיו של עורך דין הסכם ממון

עריכת הסכם ממון היא אחד הצעדים הטובים ביותר שכל זוג יכול לעשות עבור עצמו. הסכם זה יכול להעניק לבני הזוג ראש שקט בחיי הזוגיות שלהם. בעתיד, הוא יכול למנוע סכסוך כלכלי ביניהם היה ויחליטו להיפרד. עורך דין הסכם ממון בונה עבור בני הזוג הסכם מפורט ומקצועי המותאם במדויק לצרכיהם הייחודיים.

עורכי דין הסכמי ממון

 

מהו הסכם ממון?

כשמו כן הוא, הסכם ממון המסדיר את יחסי הממון בין בני זוג במקרה של פרידה. מטרתו העיקרית היא ליצור הבחנה בין הנכסים הפרטיים של כל אחד מהצדדים אשר יישארו בבעלותם האישית, לבין הנכסים המשותפים, אשר יחולקו בין בני הזוג באופן שווה או על פי חלוקה אחרת בה יבחרו. ללא הסכם ממון, עלול מי מהצדדים לטעון לזכויות בנכסיו של האחר, על פי הלכת השיתוף ומכאן, הדרך למאבק משפטי ארוך ויקר היא קצרה מאוד. הסכם ממון שולל את תחולתה של הלכת השיתוף ומעניק לבני הזוג הגנה קניינית ברכושם האישי.

מלבד מניעת סכסוך כלכלי, הסכם ממון גם משפיע לטובה על חיי הזוגיות. הידיעה כי נושא זה שהנו בעל השלכות משמעותיות כל כך מוסדר מראש, מאפשרת לבני הזוג לנהל את הקשר שלהם בראש שקט וללא דאגה מה יוליד יום אם הזוגיות תגיע לקו הסיום. נציין, כי עריכת הסכם ממון חיונית לא רק לבני זוג נשואים או לזוגות שעומדים להתחתן, אלא גם לידועים בציבור, אשר יכולים להיקלע לסכסוך כספי בדומה לזוגות נשואים, בשל הלכת השיתוף.

מדוע כדאי לחתום על הסכם ממון?

הסכם ממון נועד למנוע מבני זוג להיקלע למחלוקות כספיות אם הקשר יבוא לסיומו. בצעד זה הם מבטיחים לעצמם חלוקה הוגנת של הרכוש ומקלים על הליך הגירושין. במה דברים אמורים? ובכן, בני זוג עורכים הסכם ממון כאשר הזוגיות שלהם טובה ובריאה, כאשר הם אוהבים זה את זו ורוצים רק בטובתו האחד של השנייה. במצב זה, יש סבירות גבוהה מאוד כי במסגרת ההסכם, הם יחלקו את הרכוש ביניהם באופן הוגן.

לעומת זאת, כאשר בני הזוג עומדים בפני פרידה, לרוב, הדברים יתנהלו ביניהם אחרת לגמרי. כל צד ידאג לאינטרס הכספי שלו ולא יראה את צרכיו של האחר. סיבה נוספת מדוע כדאי לחתום על הסכם ממון היא קיצור אפשרי של הליך הגירושין. במקרים רבים, מחלוקות בענייני רכוש הן אלו שמלבות את האש בין הצדדים ומאריכות את ההליך המשפטי. על כן, כאשר חלוקת הרכוש כבר נקבעה במסגרת ההסכם, יוכלו בני הזוג לקדם באופן יעיל ומהיר יותר את הגירושין.

עורך דין הסכם ממון

בימינו, ניתן למצוא באינטרנט דוגמאות רבות של הסכמי ממון. אלו יכולות לתת לבני הזוג אינדיקציה כללית כיצד נראה הסכם שכזה, אולם אין להסתפק בהן. חשוב מאוד לפנות לעורך דין מומחה אשר ינסח הסכם ממון המשקף את הצרכים האישיים של בני הזוג, על פי הנכסים שברשותם כעת ואילו שהם עתידים לצבור וייתן להם מענה משפטי נכון ומדויק להם.

כאשר בני זוג בוחרים לחתום על הסכם גנרי, ייתכן שלא יהיה בו כדי למנוע סכסוך כלכלי בזמן פרידה וזו המטרה העיקרית לעריכת ההסכם. עורך דין הסכם ממון גם יסביר לבני הזוג כיצד לנהל את ההיבט הרכושי של הקשר בהתאם להוראות ההסכם כדי לשמור על תוקפו. כמו כן, ינחה אותם בדבר הצורך לעדכן את ההסכם היכן שחל שינוי מהותי בהיקף נכסיהם או ברצונם באשר לאופן חלוקת הנכסים.

 

כיצד לבחור את עורך הדין המתאים?

להסכם ממון השלכות מהותיות על בני הזוג ולכן חשוב לבחור בקפידה את עורך הדין אשר יבנה את ההסכם עבורם. ראשית, עליו להיות מומחה בדיני משפחה ובעל ניסיון בעריכת הסכמי ממון על מנת שיוכל לנסח הסכם איכותי הנותן מענה לכל צרכיהם, לרבות לסוגיות מורכבות כמו חבויות מס שיוטלו על בני הזוג לאחר חלוקת הרכוש, עסק או נכסים בחו"ל. שנית, מכיוון שמדובר בהסכם בין בני זוג, על עורך הדין להיות לא רק מקצועי מאוד, אלא גם להתנהל ברגישות המתאימה.

מכאן, כדאי לבחור בעורך דין עמו שני הצדדים מרגישים בנוח כך שיוכלו לתקשר עמו בפתיחות, לשאול כל שאלה, להביע בפניו חששות, התלבטויות וכיו"ב. עורך הדין המתאים לעריכת הסכם ממון הוא גם מי שמקדיש את הזמן להסביר לבני הזוג את משמעויותיו של ההסכם ומוודא כי הם באמת מעוניינים בו בלב שלם ומבינים את חשיבותו והשלכותיו.

צריכים עורך דין לכתיבת הסכם ממון בחיפה? מחפשים עורך דין גירושין שיעזור לכם לעבור את ההליך בצורה מכבדת ויפה? משרד עו"ד גולדשטיין מתמחה בתחום זה- לפרטים נוספים ולקביעת פגישה, הנכם מוזמנים לפנות אל משרדנו בטלפון 04-6440444 או ליצור קשר באמצעות האתר, ונשמח לעמוד לרשותכם.

יובהר, כי אין במידע כאמור לעיל, כדי לשמש או להיחשב כייעוץ משפטי ו/או המלצה משפטית ו/או חוות דעת משפטית ו/או תחליף לייעוץ משפטי.