חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עורך דין חוזים

חשיבותו של עורך דין לחוזים

כמעט בכל תחום בחיים קיימים חוזים המסדירים את ההתקשרות, ההתנהלות, השותפות, הזכויות, החובות והאחריות של אנשים פרטיים, גופים עסקיים וגורמים שונים. בין אם מדובר בעולם דיני המשפחה, בעולם הנדל"ן, בעולם העבודה, בעולם העסקי והמסחרי או בכל תחום אחר – חוזים מבטאים את ההסכמות שבין הצדדים אליהן הם כפופים ומחויבים. עורך דין לחוזים נדרש להיות בעל מקצוע מיומן, האמון על עריכת ההסכמים האלו באופן חוקי, מפורט ונכון, תוך צפיית פני העתיד ושמירה על האינטרסים של לקוחותיו השוכרים את שירותו.

סוגים שונים של חוזים

עורך דין לחוזים עשוי לטפל בקשת רחבה מאוד של הסכמים בהתאם לתחומי עיסוקו. כך למשל, בתחום המקרקעין ישנם הסכמי מכר ורכישה של בתים פרטיים, דירות, קרקעות חקלאיות, מבני ושטחי מסחר וכדומה, כמו גם הסכמים של עסקאות קומבינציה, עסקאות בין דיירים ויזמים בפרויקטים להתחדשות עירונית, הסכמי שכירות, חוזה העברה ללא תמורה, הסכמי אופציה, העברת זכויות בנכסים ועוד. גם בתחום העסקי-מסחרי ישנם חוזים והסכמים רבים, כגון: הסכמי מייסדים ושותפים, הסכמים מול ספקים, הסכמי סודיות, חוזים להגנת זכויות יוצרים, וכן בכל הקשור לדיני העבודה כגון הסכמי עבודה פרטיים וקיבוציים. אף בעולם דיני המשפחה קיימים לעיתים חוזים, כגון: הסכמי ממון, הסכמי גירושין וכדומה. בכל אלו יכול עורך דין לחוזים לספק ייעוץ רב ערך ולבצע את עריכת החוזה בצורה מקצועית ונכונה.

מדוע חשוב לערוך חוזים עם עורך דין?

לעיתים קיים פיתוי "לקצר" את הדרך ולכתוב את ההסכם באופן עצמאי ללא ליווי מקצועי, או אף להשתמש בחוזה סטנדרטי שמורידים מרשת האינטרנט. ואולם, חשוב להבין כי חוזה מקצועי ורציני הוא כזה המתייחס אל ההיבטים הספציפיים של הצדדים המעורבים, ויודע לתת להם פתרונות הולמים. בדיוק לשם כך נדרשת המעורבות של עורך דין, שהינו בעל בקיאות מעמיקה בדינים, בתקנות ובפסיקות הרלוונטיות לתחום האמור, ויודע מה נדרש על מנת לנסח את החוזה בצורה שתקטין למינימום את הסיכון לסיבוכים משפטיים בהמשך.

 

מדוע חשוב לערוך חוזים עם עורך דין?

 

למעשה, מטרתו של החוזה, ומכאן של עורך הדין, היא לאפשר את ההתנהלות העסקית, המסחרית, המשפחתית או האחרת על הצד הבטוח והנוח ביותר. עורך הדין המלווה את עריכת וחתימת ההסכם נעזר בניסיונו על מנת לצפות בעיות ומכשולים, חילוקי דעות וחיכוכים העשויים להתגלות בסיטואציות מסוימות, ולתת להם מענה מבעוד מועד. בתוך כך, עורך הדין שומר כמובן על האינטרסים של לקוחו, אשר לא אחת שונים ואף מנוגדים לאלו של הצד השני, והוא חותר לכך שהלקוח ייהנה ממיטב התנאים – בין אם מדובר בביטחונות לעסקה, בהגדלת התחייבויות השוכר או המשכיר, בהגדרה רחבה של סמכויות השותף העסקי וכדומה.

בנוסף, במקרים מסוימים עולה הצורך בשירותיו של עורך הדין דווקא כאשר בין שני צדדים או יותר החתומים על חוזה מתגלעת מחלוקת, אשר מצריכה דיונים, משא ומתן ואף פנייה אל בית המשפט. במקרים אלו ייצג עורך הדין את לקוחו בפני באי הכוח של הצד השני ובערכאות המתאימות.

לפרטים נוספים ולקביעת פגישה, הנכם מוזמנים לפנות אל משרד עורכי הדין רועי גולדשטיין בטלפון 04-6440444.

יובהר, כי אין במידע כאמור לעיל, כדי לשמש או להיחשב כייעוץ משפטי ו/או המלצה משפטית ו/או חוות דעת משפטית ו/או תחליף לייעוץ משפטי.