משרד עו"ד רועי גולדשטיין

מתי לפנות לעורך דין לענייני גירושין

גירושין

לחיות בזוגיות זה לא קל ולא פעם בני זוג נקלעים למשבר ושוקלים להתגרש. מהו השלב שבו נכון לפנות לעורך דין לענייני גירושין? האם רק כאשר קיבלתם החלטה סופית על פרידה או גם כאשר עודכם מתלבטים? כמו כן, האם התנהגותו של הצד השני צריכה להשפיע על פנייתכם לעו"ד?

להחלטה לפתוח בהליך גירושין השלכות כבדות משקל. לכן, כדאי לפנות לעו"ד גירושין כאשר בטוחים שהקשיים בחיי הנישואין אינם משבר חולף וכי לא ניתן לשקם את הקשר. כל זוגיות חווה עליות ומורדות ולכן, אין לקבל החלטה כה גורלית בסערת רגשות, אלא לאחר מחשבה שקולה כאשר הרוחות נרגעות. כדאי לפנות לעו"ד לענייני גירושין גם כאשר שוקלים להיפרד, אך ישנן התלבטויות הנוגעות לא לעצם הרצון להיפרד, אלא למשמעויות המשפטיות והכלכליות של מהלך שכזה. במקרה כזה, עורך דין גירושין יסביר את המצב המשפטי ובן או בת הזוג שהגיעו לייעוץ, יוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה עבורם כאשר הם מחזיקים בידם כל המידע הרלוונטי.

יש מי שמגיעים אל עורך הדין עם החלטה נחרצת כי ברצונם להיפרד ובסיום פגישת הייעוץ מגיעים למסקנה הפוכה מטעמים אישיים שלהם. לעיתים השיקולים הם כלכליים, לעיתים הם מבינים שזו תהיה טובת הילדים ולעיתים מטעמים אחרים. לעומת זאת, יש מי שמביעים חשש גדול מפני גירושין ולמעשה מגלים כי זהו בדיוק הצעד הנכון עבורם. ישנו תרחיש נוסף שבו כדאי להיוועץ עם עו"ד לגירושין והוא כאשר יש חשש כי הצד השני נערך לפרידה ונוקט בצעדים שונים לשם כך כמו למשל איסוף מסמכים פיננסיים. נשאלת לא אחת השאלה מתי לפנות לעורך דין לענייני גירושין? והתשובה לכך מעט מורכבת ועליה נרחיב בהמשך הפוסט. על מנת להימנע מתוצאות בלתי רצויות ושמירה על זכויותיכם, רצוי מאוד כי בן או בת הזוג יקבלו ליווי משפטי במסגרתו עורך הדין ינחה אותם כיצד נכון להם להתנהל בשלב זה כדי לשמור על זכויותיהם.

לשיחת יעוץ ללא עלות וקבלת פרטים נוספים צרו קשר עכשיו
או התקשרו: 04-644-0444

בחירת עורך הדין

לתוצאותיו של הליך הגירושין יש משמעות עצומה על עתידם של בני הזוג, מבחינה אישית וכלכלית כאחד. על כן, בחירת עורך הדין חייבת להיות זהירה ולהיעשות מתוך השיקולים הנכונים, ביניהם:  

  1. עורך דין מומחה לגירושין: על מנת לקבל את התוצאות הטובות ביותר, עורך הדין המייצג אתכם חייב להיות מומחה לגירושין ובעל ניסיון רב. מכיוון שמדובר בעניינים כל כך אישיים ורגישים, אנשים רבים פונים לעורך דין שהם מכירים כדי שלא יידרשו לחשוף את חייהם בפני אדם זר. אולם חשוב לזכור כי אם אין המדובר בעורך דין שזהו תחום התמחותו העיקרי, יש סיכוי גדול כי תנחלו אכזבה מתוצאות ההליך ולאלו כאמור תהיינה השפעה גדולה מאוד על עתידכם.
  2. גישה דומה: האסטרטגיה המשפטית בה נוקט עורך הדין המייצג אתכם בהליך הגירושין צריכה להתאים למטרות שלכם. בין אם פניכם להסכם גירושין ובין אם ברצונכם לנהל את ההליך המשפטי בערכאות, יש לוודא שזהו הקו שמוביל עורך הדין וכי אתם רואים עין בעין.
  3. שקיפות: בחרו בעורך דין לענייני גירושין הדוגל בשיתוף הלקוח בהליך המשפטי ובשקיפות. כך תדעו כיצד ההליך מתקדם ומה צפוי לקרות בכל שלב ושלב. ככל שתהיו מעורבים יותר, כך יפחתו החששות שלכם ותוכלו לתכנן את חייכם קדימה בצורה טובה יותר.
  4. יחס בין אישי: תקופת הגירושין מלווה בהמון מתח וחוסר וודאות. כדי לעבור את ההליך בצורה הטובה ביותר גם מבחינה רגשית, חשוב כי עורך הדין יהיה אדם שנוח לכם איתו. כמו כן, כחלק מהטיפול המשפטי יהיה עליכם לשתף אותו בפרטים אישיים על חייכם ומכאן חשוב כי יחסי האנוש שלו יהיו טובים.

 

 המטרה העיקרית: להגיע להסכם גירושין מהר ככל שניתן

גירושין היא אחת החוויות הקשות ביותר שיש אבל אם כבר קיבלתם החלטה להיפרד, הבחירה בהסכם גירושין על פני מאבק משפטי (ולעיתים גם בעיצומו של התהליך) יכולה מאוד להקל עליכם. הסכם גירושין מתייחס לכל הסוגיות המשפטיות שבין בני הזוג והוא מעגן את ההסכמות שגיבשו ביחס לכל נושא. חשוב לומר כי להגיע לעמק השווה זו אינה משימה קלה והיא דורשת הרבה סבלנות ונכונות להידבר. עם זאת, הרווח שיקבלו מכך הצדדים (וילדיהם המשותפים ככל שיש) לא יסולא בפז ולכן כדאי לעשות כל מאמץ כדי לגבש הסכם גירושין אשר יספק לבני הזוג וודאות ויאפשר להם לסיים את הגירושין תוך זמן קצר יחסית.

אם בני הזוג צברו רכוש משותף, יש לקבל החלטות באשר לאופן חלוקת הנכסים. היה ויש לבני הזוג ילדים, הסכם הגירושין גם יקבע את חלוקת זמני השהות ביניהם ובהתאם, את תשלום דמי המזונות. נציין, כי כאשר יש הסכמה בין הצדדים על כלל הנושאים, הם יכולים לפנות לעורך דין לענייני גירושין משותף לצורך עריכת הסכם, אך אם קיימות מחלוקות מהותיות, חשוב מאוד כי כל אחד מהם ישכור עו"ד מטעמו.